HAKKIMIZDA

Kurucularımızın 1976 yılında başladığı sinter çalışmalarının ardından, Sinter Teknik ismiyle ticari alanda yerini alan firmamız, 1988 yılından bugüne faal bir şekilde çalışmaktadır.

Sinter Teknik ağırlıklı olarak otomotiv, beyaz eşya, savunma sanayi ve mobilya sektörlerine hizmet vermektedir.

Firmamız toz metalin sıkıştırılıp fırınlanmasıyla, yüksek hassasiyetli ve seri üretime yönelik, kendinden yağlamalı yataklar, elektrik kontakları, metalik filtreler, metalik sürtünme diskleri, amortisör parçaları, yağ pompa dişlileri gibi çok çeşitli makina parçalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Ürün geliştirme ve Ar-Ge'ye yaptığımız yatırımlar sonucunda, kompleks şekilli parçaların seri üretilmesinde yeni yöntemler geliştiren Sinter Teknik, aynı zamanda kapasite artışına gitmiş ve gücü 30 ile 250 ton arasında değişen preslerle, yılda 20 milyon adet üretim kapasitesiyle sektöre hizmet verir hale gelmiştir.

Otomasyon çalışmalarına da ağırlık veren firmamız, üretim ve kalitede insan hatasını engellemek, ve iş güvenliğini arttırmak için sürekli geliştirmeler yapmaktadır.

2002 yılında başlattığımız kalite çalışmalarının ardından firmamız ISO-9001 belgesi almıştır. Tecrübeli kalite ekibimiz ve düzenli denetimler aracılığıyla da müşterilerimize üretim kalitesinden ödün vermeden, zamanında ve düşük maliyetli fiyatlarla tedarik ettiğimiz sinter metal parçalarla koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı amaçlamaktayız.