FİRMA

Sektörde 40 yıllık tecrübemizle, toz metalin sıkıştırılmasıyla özel olarak üretilen sinter parçalar tasarlamakta ve sipariş üzerine seri üretim yaparak müşterilerimize tedarik etmeyiz.

HAKKIMIZDA

Kurucularımızın 1976 yılında filizlendirdiği sinter çalışmalarının ardından, Sinter Teknik ismiyle ticari alanda yerini alan firmamız 1988 yılından bugüne faal bir şekilde çalışmaktadır.

Sinter Teknik ağırlıklı olarak otomotiv, beyaz eşya, savunma sanayi ve mobilya sektörlerine hizmet vermektedir.

Firmamız toz metalin sıkıştırılıp fırınlanmasıyla, yüksek hassasiyetli ve seri üretime yönelik, kendinden yağlamalı yataklar, elektrik kontakları, metalik filtreler, metalik sürtünme diskleri, amortisör parçaları, yağ pompa dişlileri gibi çok çeşitli makina parçalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

KALİTE

Firmamız, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 2002 yılında başlattığımız kalite kontrol çalışmalarımızın sonucunda ISO 9001 kalite belgesi almıştır.

Günümüzde de tecrübeli ekibimizle kalite kontrol bölümümüz, düzenli denetim ve eğitimlerle, kalite güvencemiz için gereklilikleri, sürdürmeye ve geliştirmeye devam etmektedir.